بررسی برخی از گرایش های روانشناسی در آزمون کارشناسی ارشد

ساخت وبلاگ
چکیده : روانشناسی عمومی یکی از زیر شاخه های اصلی در علوم انسانی است که در رابطه با مسائل گونا گونی از جمله؛ ... با عنوان : بررسی برخی از گرایش های روانشناسی در آزمون کارشناسی ارشد بخوانید :
روانشناسی عمومی

یکی از زیر شاخه های اصلی در علوم انسانی است که در رابطه با مسائل گونا گونی از جمله؛ روابط انسانی، دلایل رفتارهای انسان، روان شناسی و به خصوص روش ها و توصیف چگونگی و کاربرد آن در استفاده از علم روانشناسی عمومی در مسائل روانی – اجتماعی، آموزش و پرورش و رشد کودکان، شناخت کودکان عادی و استثنایی و کاربرد علوم رفتاری و شخصیتی روانشناسی در این  چنین مسائل می باشد.

یکی از مهم ترین اهداف ورود رشته روانشناسی عمومی در تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکتری، یادگیری کامل تر و جامع  به کار بردن روانشناسی عمومی در مدارس و آموزش و پرورش، مسائل روز روانی – اجتماعی و کاهش بار روانی و تعمیم آن به جامعه است.

روانشناسی بالینی

روانشناسی بالینی در زیر مجموعه گروه روانشناسی قرار دارد. در رشته روانشناسی بالینی در مقطع کارشناسی ارشد عمدتا استفاده از علم روانشناسی در مسائلی چون: شناخت ناهنجاری های رفتار انسان، دلایل به وجود آمدن رفتار های نا شایست، درمان،  تغییر ناهنجاری های به وجود آمده و راه های پیشگیری از آنها بحث می شود. روانشناسی بالینی همچون روانشناسی عمومی در مقاطع کارشناسی ارشد بیشترین متقاضی در این مجموعه را دارا می باشد. به همین دلیل دانشگاه های معتبر زیادی دی سراسر ایران و جهان به رشته های روانشناسی بالینی و روانشناسی عمومی در تحصیلات تحمیلی کارشناسی ارشد و دکتری اختصاص داده اند.

دانشجویان و دانش پژوهان در رشته کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی، در مراکز درمانی و تشخیصی موسسات آموزشی و پژوهشی و مراکز توانبخشی ، راه کار های ...

...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : چهارشنبه 4 اسفند 1395 ساعت: 1:43