موقعیت های شغلی با مدرک کارشناسی ارشد مجموعه روانشناسی

ساخت وبلاگ
چکیده : روانشناسی عمومی، روانشناسی بالینی و روانشناسی بالینی کودک و نوجوان با به وجود آمدن مسائل و مشکلات اج... با عنوان : موقعیت های شغلی با مدرک کارشناسی ارشد مجموعه روانشناسی بخوانید :

روانشناسی عمومی، روانشناسی بالینی و روانشناسی بالینی کودک و نوجوان

با به وجود آمدن مسائل و مشکلات اجتماعی در جوامع مختلف و با توجه به آنکه ایران جزو کشور های در حال توسعه می باشد ، اختلافات و مشکلات روانی نیز افزایش یافته است.

این امر باعث شده که وجود روانشناسان بیشتر در جامعه احساس شود تا با علم خود تنش های روانی ، اختلافات زناشویی و مسائل این چنینی را رفع و رجوع کنند. بنابراین آینده شغلی این رشته مشخص است، فارغ‌التحصیلان و حتی دانشجویان گرایش‌های عمومی و بالینی روانشناسی عمدتا در تیمارستان ها،  بیمارستان‌های عمومی و خصوصی، مراکز بازپروری، مراکز آموزشی، مدارس و ... مشغول به کار روانی و روان درمانی می شوند.

دانشجویان کارشناسی ارشد گرایش روان‌شناسی بالینی کودک و نوجوان نیز می توانند در بیمارستان ها، مراکز آموزشی و درمانی، مهد کودک‌ها و مدارس پیش دبستانی مشغول به کار شوند.

روانشناسی صنعتی سازمانی

در چند سال اخیر با رشته روانشناسی صنعتی سازمانی موقعیت شغلی مناسب و خوبی ایجاد شده است. با مدرک کارشناسی ارشد این رشته، به علاوه شغل و جایگاه مناسب در بین روانشناسان و مدیران صنایع، درآمد مناسبی حاصل شده است. اما مسلما داشتن درجه دکترا شانس بهتری برای درآمد بیشتر مهیا می سازد. روانشناسان صنعتی و سازمانی از علم خود برای حل مسائل و مشکلات در محیط کار استفاده به سزایی می کنند.

فعالیت های به خصوص روانشناسان صنعتی سازمانی در زمینه های ...

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : چهارشنبه 4 اسفند 1395 ساعت: 1:43