تغییر رشته و روی آوردن به روان شناسی

ساخت وبلاگ
چکیده :  جایگاه روانشناسیروان شناسی در سال‌های اخیر توانسته به جایگاه مناسب و شایسته خود برسد. جذابیت‌ها و م... با عنوان : تغییر رشته و روی آوردن به روان شناسی بخوانید :

 جایگاه روانشناسی

روان شناسی در سال‌های اخیر توانسته به جایگاه مناسب و شایسته خود برسد. جذابیت‌ها و مباحث که در درون علم روانشناسی وجود دارد، باعث شده عده‌ی زیادی از داوطلبین این علم به ادامه‌ی تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در این رشته علاقه‌مند شوند و روی آورند.

اما در کنار این علاقه مندی به ادامه تحصیل در روانشناسی نیاز بسیار مبرم به آمادگی کامل برای آزمون های ارشد و دکتری این رشته احساس می شود که با بهره گیری از مشاور مناسب ، منابع صحیح ، برنامه ریزی دقیق ، مدیریت زمان ، مشورت با افراد با تجربه در این زمینه ، پشت کار مستمر ، مطالعه مناسب و به اندازه ، تست زنی ، آزمون های آزمایشی ، به روز رسانی اطلاعات و اخبار و ... این مهم بدست خواهد آمد.

تغییر رشته به روانشناسی

برخی از داوطلبان وقتی میخواهند هدفشون رو از خوندن روانشناسی بیان کنند، یکی از اهدافشون معمولا کسب درآمد بیشتر است، بنابر این یکی از اصلیترین دلایل تغییر رشته و سوق پیدا کردن به رشته روانشناسی در مقاطع ارشد و دکتری همین امر است.

جا باز کردن این رشته به جایی رسیده که امروز در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری،  افراد زیادی هستند که رشته‌ی مقطع قبلی‌شان مرتبط نیست. حدود 70 درصد کسانی که در کلاس‌های آمادگی کنکور شرکت می کنند رشته غیرمرتبط دارند.

این بدین معناست که روانشناسی فضای مناسبی . . .

تغییر رشته و دانشگاه,تغییر رشته و نظام وظیفه,تغییر رشته و معافیت تحصیلی,آیین نامه تغییر رشته علوم,...
نویسنده : بازدید : 11 تاريخ : شنبه 24 مهر 1395 ساعت: 8:09