کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

ساخت وبلاگ
چکیده : روان‌شناسی بالینی چیست؟ مواجعه، معاینه، تشخیص، درمان و جلوگیری از اختلالات ذهنی و رفتاری بیماران از... با عنوان : کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی بخوانید :

روان‌شناسی بالینی چیست؟
مواجعه، معاینه، تشخیص، درمان و جلوگیری از اختلالات ذهنی و رفتاری بیماران از زمینه های روانشناسی بالینی نام برده میشود. روانشناسان بالینی، پزشک نیستند هرچند اغلب در مراکز و کلینیک های درمانی فعالیت دارند. روانشناسی بالینی یکی از مهمترین پایه های روانشناسی است.
روان‌شناسی بالینی از رشته های تخصصی سلامت روانی کودکان، اختلالات هیجانی، سلامت روانی بزرگسالان، سوء مصرف دارو ، ناتوانی‌های یادگیری تشکیل شده است.

کنکور کارشناسی ارشد  روانشناسی بالینی

برخی افراد با مدرک کارشناسی ارشد و یا حتی با مدرک کارشناسی نیز مشغول به کارند امّا امروزه اغلب فرصت‌های شغلی  مناسب نیازمند مدرک دکتری در روان‌شناسی بالینی می‌باشند. در برخی از دوره‌های تحصیلات تکمیلی روان‌شناسی بالینی، فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی با رشته های غیر مرتبط نیز برای ادامه تحصیل به آزمون های کارشناسی ارشد روانشناسی فکر میکنند و زمانی را برای آمادگی آزمون های روانشناسی برای ارتقاء سطح علمی و نیاز خود برای جایگاه بهتر بین روانشناسان اختصاص می دهند امّا غالباً توصیه می‌شود که دانشجویان قبل از شروع دوره  تحصیلات تکمیلی در روانشناسی بالینی، با بهره گیری از تجارب و علم مشاوران و اساتید روانشناسی به برنامه ریزی و هدف مشخص دست پیدا کنند.

 برای آمادگی آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی نیاز است که به منابع و دروس این رشته مسلط شوند. دروسی از قبیل: آمار و روش تحقیق، زبان تخصصی، روانشناسی مرضی و کودکان استثنایی، علم النفس، روانشناسی رشد، فیزیولوژی و انگیزش و هیجان، روانشناسی عمومی و روانشناسی بالینی در آزمون دانشگاه سراسری و در آزمون مجموعه روانشناسی دانشگاه آزاد نیز دروس: آمار و روش تحقیق، روانسنجی، روانشناسی رشد، روانشناسی شخصیت، زبان تخصصی ، روانشناسی عمومی، روانشناسی مرضی و کودکان وجود دارد.

آمادگی کنکور ارشد مجموعه روانشناسی

برای موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد نیاز به آمادگی ذهنی و افزایش اطلاعات در مورد آن رشته است. که این آمادگی نیز با مشورت و بهری گیری از تجارب افراد با تجربه است. فروید میگوید:" مردان شجاع فرصت می آفرینند، ترسوها و ضعیف ها منتظر فرصت می نشینند"

این آمادگی برای آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی باید طرق مختلف به دست آورد. مشاوره با مشاوران با تجربه، استفاده از کتب و منابع مرتبط، برنامه ریزی مناسب، استفاده از علم اساتید ...

کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی,آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی بهداشت,آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی,منابع کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی,منابع کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی دانشگاه آزاد,سوالات کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی,منابع کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی 94,منابع کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی بهداشت,منابع کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی علوم,منابع کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی 93,...
نویسنده : بازدید : 16 تاريخ : شنبه 24 مهر 1395 ساعت: 8:09