مواردی که برای روز مصاحبه باید بدانیم!!

ساخت وبلاگ
چکیده : نکات مهم در مصاحبه دکتری 1.  شناخت اساتید پیش از مراجعه حضوری: با مراجعه به سایت دانشگاه ها و مطالعه... با عنوان : مواردی که برای روز مصاحبه باید بدانیم!! بخوانید :

نکات مهم در مصاحبه دکتری

1.  شناخت اساتید پیش از مراجعه حضوری: با مراجعه به سایت دانشگاه ها و مطالعه صفحه شخصی اساتید، موضوعات مورد علاقه و مقالات جدید آنها (و در صورت امکان کتاب های جدید) را مورد بررسی قرار دهید. موضوعات جدید بخش مهمی از سؤالات جلسه مصاحبه را به خود اختصاص می دهد .

2. صحبت با اساتید خود: اگر می خواهید با اساتید خودتان که از ارزیابان شما در دانشگاه معرفی شده شما نیز هستند صحبت کنید بهتر است قبل از جلسه مصاحبه این کار را انجام دهید. در چنین ملاقات هایی که معمولا استرس جلسه مصاحبه را ندارد با خیال راحت و محترمانه از برتری ها و نقاط مثبت خود صحبت کنید. معمولاً این گونه صحبت ها بعد از جلسه مصاحبه به مذاق اساتید خوش نمی آید و به صلاح شما نیست.

3. تمرین های ذهنی: سعی کنید خود را در جلسه مصاحبه تجسم کنید و به سؤالات فرضی ارزیابان پاسخ دهید. این کار به کاهشاضطراب شما در جلسه مصاحبه کمک خواهد کرد .

4. حضور به موقع: حداقل 30 دقیقه قبل از ساعت شروع مصاحبه در محل حضور داشته باشید

5. تلفن همراه : قبل از حضور در جلسه مصاحبه حتما گوشی همراه خود را خاموش کنید. برای اطمینان بیشتر و جلوگیری از حواس پرتی، چند نفر مانده به نوبت شما این کار را انجام دهید .

6 . ظاهر آراسته: سعی کنید لوازم زیادی در دست نداشته باشید. لباس مناسب و رسمی بر تن نموده و با روی و مویی به اندازه ، آراسته در محل حاضر شوید .

7. برخورد محکم: هنگام سلام در چشمان طرف مقابل نگاه کنید و در صورت دست دادن محکم و با اعتماد به نفس دست دهید .

8. اهمیت آغاز: بدانید که 5 دقیقه اول مصاحبه بسیار مهم است. پس اقتدار، متانت و اعتماد به نفس خود را در این 5 دقیقه به رخ بکشید .

9. موضوعات زیر (و ترجیحاً مواردی شبیه اینها) یک پاراگراف را تمرین و حفظ نمایید. اگر بخت با شما...

مواردی که برای قلب ضرر دارد,...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : شنبه 24 مهر 1395 ساعت: 8:09